Pabloware home
 

   

Brobot jest szybkim i wygodnym sposobem przygotowania do publikacji serwisów zapisanych w języku XML. Brobot dzieli i przenosi wyrazy, a także dzieli tekst na dowolną liczbę stron. Potrafi automatycznie zlokalizować tekst do przetworzenia, zachować istniejące elementy formatowania HTML, uwzględnia także istniejące łamanie. Tak przygotowana treść wyświetlana jest jako strona HTML lub witryna Flash.

Wersja: 1.0               Data: październik 2005

Pliki i foldery

Aby rozpocząć dzielenie, przeciągnij do listy po lewej pliki XML zawierające tekst serwisu. Podczas dzielenia brane są pod uwagę wszystkie teksty poza zawartością atrybutów. Są to więc zawartości elementów, a także sekcji CDATA i instrukcji przetwarzania. Aby usunąć pliki z listy, naciśnij Del. Możesz zaznaczyć wszystkie pliki przez Ctrl+A.

Dzielenie na strony

Na dole okna możesz wybrać opcję Podziel strony. Pokażą się wtedy dodatkowe pola do wyboru szerokości wiersza i wysokości strony. Jeżeli tekst źródłowy ma więcej niż jedną stronę, kolejne zostaną zapisane w plikach z numerami na końcu nazwy. Dodatkowo, począwszy od strony drugiej w plikach wynikowych pomijane są elementy nie zawierające tekstu do podzielenia.

Opcje dodatkowe

Automatyczny - Jeżeli wybierzesz, Brobot będzie dzielił pliki od razu po każdej modyfikacji. Przyrostowo - Pozwala dzielić tylko pliki zmodyfikowane, przy pominięciu już podzielonych. Usuń cache - Brobot może czyścić pamięć podręczną przeglądarki ze starych wersji plików wynikowych. Zeruj łamanie - Wybierz, aby program nie uwzględniał łamania tekstu w plikach źródłowych. Projekt - Pozwala grupować ustawienia w projektach. Projekty są zapisywane na dysku, po przyciskiem jest dostępna również lista ostatnich projektów.

 
kupuj             pobierz             pomoc